En verklig jämförelse mellan Mono, Poly, PERC och Dual solcellsmoduler.
* Detta är ettfälttest och resultaten är specifika för den här installationen och platsen.,Undersök vilken lösning som passar din situation bäst då resultaten kan variera beroende på faktorer i omgivningen.
Digital Multi Control används för att på avstånd se och justera AC-ingångsströmmar samt för att sätta på eller stänga av Multi- eller Quattro-enheter. Den är designad för att på ett stilfullt sätt integreras med kontrollpanelen på din båt, bil eller hus.
Digital Multi Control-panelen (DMC) är gjord för att fungera med alla Multi/Quattro-enheter. Detta inkluderar fristående, parallella och två- eller trefasinställningar. Det är enkelt att koppla DMC-panelen till ditt system, i de festa fall räcker det att koppla in DMC:n med en RJ45-kabel och ingen extra inställningsåtgärd krävs.